www.nirvanacocuk.com

SORUN YANITLAYALIM

Deftere YazDeftere Yaz:


tuncay     24 Ocak 2015 23:32 | kocaeli
Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız
hocam 12 yaşında ve 5 yaşında iki oğlum.var.büyük.oğlum.cok.agrasif.ve.derslerinde.de.başarısız.dersle ri.dinlemiyormuş.oğretmeni.ders.anlatırken.oğlum.dışarıyı.seyrediyo rmuş.sürekli.sinirli.kardeşinede.zarar.veriyor.cok.yalan.konuşmaya.baş ladı.yardımcı.olursanız.sevinirim.5..yaşındaki.oğlumda.cok.hareketli .yerinde.durmuyor.kendine.güveni.cok.fazla.herkezle.konuşur.sohpet.eder.t ehlikelerden.kendini.koruyamıyor.bir.piskoloğa.gotursemmi.hocam.saygılar
Her iki çocuğunuzu da bulunduğunuz ildeki bir çocuk psikiyatrisi uzmanına götürmeniz de yarar vardır. Ayrıntılı değerlendirme yapmadan bir şey demek doğru değildir. Bulunduğunuz ildeki üniversite hastanesinde çocuk psikiyatrisi bulunmaktadır.

oya     30 Aralık 2014 07:37 | ist
http://05444909287
olum 11 yasındahiç bir sekılde benı dinlemıyo bana bas kaldırıyor sankı benı dovecekdovecekmiş gibi
her gun beni goz yaslarımla alatıyo nasıl davrancagımı saşirdım bide bilgi seysaran cok duskun elinden aldıgımda çok hircın hereketler sergiliyor 2 gun oncede okulda kavga yapmıs gittim okula ogretmenlerı derste çok konustugunu soyluyor nabmam gereklı benı budurum cok uzuyo


Çocuğunuzun bu davranışları yapmasının bir çok nedeni olabilir. Aile içindeki sorunlar, sizin ve diğer üyelerin tutumları, okuldaki sorunlar veya çocuğun yapısı ile ilgili sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Araştırmak gerekir.

FÜSUN     28 Kasım 2014 10:15 | istanbul
Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız
Merhaba Hocam,benim 2,5 yaşında bir oğlum var.Önceleri yemek yemede hiç sorunumuz yoktu ancak son 5-6 aydır hiç ama hiç yemek yemiyor.Bütün detaylı kan tahlilleri yapıldı sadece demir eksikliği çıktı.İlaç tedavisi verdiler ama oğlum en ufak bezelyeyi bile yemiyor sadece pilav yiyor.Çaresizlikten ne yapacağımı bilemiyorum lütfen yardımcı olur musunuz??
Admin Comment:Doktorunuzun Yorumu:
Yemek yememenin organik nedenleri olabildiği gibi psikolojik nedenleri de vardır. Çocuğu görmeden, çocuğun yaşadığı ortamdaki şartları anlamadan çocuğun neden böyle bir tepki verdiğini söylemek güç. Bu nedenle bulunduğunuz yerde bir çocuk psikiyatrisi uzmanına gitmeniz en doğrusu olur.

05322482598     27 Ekim 2014 06:07 | istanbul
Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız
hocam merhabalar 9 yaşında bi oglum var 4 cü sınıfa gidiyor ama okula gitmek istemiyor bu konuda yapmamız gerekenleri söylermisiniz lütfen
Admin Comment:Doktorunuzun Yorumu:
Bu sorun boğaz iltihabı gibi şöyle yaparsanız geçecek bir sorun değil. Kaldıki boğaz iltihabı için bile bir doktorun görmesi gerekir; çünkü her boğaz iltihabı aynı değildir. Kısacası çocuğu bir uzmana götürüp ayrıntılı görüşme yapmanız gerekir.

AŞKIM ŞEBNEM TUNCA     17 Ekim 2014 20:48 | İSTANBUL
http://6 YASINDAKI OGLUMUN DAVRANISLARI HAKKINDA
HOCAM IYI GUNLER
6 YASINDAKI OGLUM BUSENE OKULA BASLADI FAKAT ÖĞRETMENINDEN SINIFTA UYUM SAĞLAYAMADIGI VE SINIFIN HUZURUNU KAÇIRDIGI HAKKINDA SUREKLU UYARILAR ALIYORUZ. HATTA ÇOCUGU SINIFI BIRAKIN BU OKULDAN ALMAMIZ BILE GEREKTIGINI SOYLEMEKTEDIR. KENDIMDE DEVLET HASTANESINDE CALISAN BIR MEMURUM VE ÇOCUK GELISIM UZMANLARINA GOTURDUM ZEKA BIR PROBLEM YOK ÖFKESINI KONTROL EDEMIYOR BIRDE GOZ TEMASI KURMUYOR DEDILER. BUNUN UZERINE BAKIRKOR RUH SAĞLIGI ÇOCUK PSIKIYATRINE GOTURDUM VE 20 DAK. KONUSMA SONUNDA DIKKAT ETSIKLIGI VAR VE ILACA BASLAMAMIZ GEREKLI DEDI.İLAÇ ISIMLERI MEDIFENIDAT VEYA RİSPERIDEN BASLANMASI UYGUNDUR DIYOR. BU ILAÇLAR HAKKINDA ARASTIRTMA YAPTIM HIÇ ONERILMIYOR. SUPHELIYIM. ÇOCUGUM OLDUKCA YARATICI KENDINCE DEĞISIK ICADLARI VAr KELIME HAZNESI ÇOK GENIS KURDUGU CUMLELERE EŞIM ÖĞRETMEN OLMASINA REGMEN COK ŞAŞIRIYORUZ. BIR IŞ YAPARKEN EN UFAK AYRINTIYA BILE DIKKAT EDER. DUN L HARFINI ÖĞRENDI BAZI KELIMELRDEKI KUCUK L HARFININ DAIRE IÇINE ALINMASI GEREKIYORDU O KUÇUK B HARFININ SOPASININDA KUÇUK L DEDN YAPILDIGIN SOYLEYIP ONUDA ALMAK ISTEDI . ANLATMAK ISTEDIGIM IÇINI YAPARKEN DIKKATINI VERIYOR. SIZDEN RICAM OGLUM IÇIN NASIL BIR YOL IZLEMELIYIM.
Admin Comment:Doktorunuzun Yorumu:
Çocuğunuzda uyum sorunu varsada eğitim görmesi gerekir. Nasılki doktor çok sorunlu hastaya bakmam diyemezse öğretmeninde sorunlu çocuğu istemem, okuldan alın diyememesi gerekir. Çünkü sorunlu olan çocuklarında eğitim görmesi gerekmektedir. Maalesef öğretmenler sorunlu çocuklarla uğraşmak yerine kolayı seçip bu çocuğu başka bir okula götürün diyorlar. Sizde okul idaresine sizin ilgilenmediğiniz çocukla başka oku neden ilgilenecek diye sorabilirsiniz.
Diğer bir husus da çocuğunuzun tedavi edilebilecek bir sorunu varsa tedavi ettirmeniz gerekir. Zeki olması bazı sorunları ortadan kaldırmıyor. Bakırköy'de bir çocuk psikiyatrisi uzmanı çocuğunuzu gördüyse ilaç verdiyse kullanmanızda fayda vardır. Bu konunun uzmanı olan bir doktor bu ilaçlar gerekli dediyse, bu ilaçlar kullanılmaz diyen kim ben anlayamadım? Bu ilaçlar kullanılmaz diyen bir çocuk psikiyatrisi uzmanımı? Değilse konunun uzmanına değilde, konunun uzmanı olmayan kimselerin söylediklerine inanarak çocuğunuzu tedavi ettirmeniz güç.
Gittiğiniz doktorun söyledikleri sizi tatmin etmediyse, konunun uzmanı olan başka bir doktora danışabilirsiniz; fakat doktorun söylediği bir şeyi konunun uzmanı olmayan bir kimseye danışmanız vede onun söylediklerine uymanız doğru değildir. Bu şekilde çocuğunuza zarar vermiş olursunuz.


107
Defterdeki Yazlar
 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »

Bilgilendirme

Sitemizde Doktorumuzun verdiği bilgiler,cevaplar bilgilendirme amaçlıdır.

 • Sitemizdeki tüm içeriğin hakları Doç.Dr.Mazlum ÇÖPÜR'e ait olup isim belirterek alıntı yapılabilir.